اپیلاسیون
4

سال تجربه
ظرافت و اصالت

درباره ما

خدمات اپیلاسیون در منزل

_

اپیلاسیون یکی از کارهایی است که بیشتر خانم‌ها ترجیح می‌دهند در خانه‌ی خودشان انجام دهند. آرایشگر در منزل هماناز برای شما خدمات اپیلاسیون را در خانه‌ی خودتان ارائه می‌دهد و به شما کمک می‌کند که بتوانید بدون ماندن در ترافیک، در آرامش و راحتی منزل خود از شر موهای زائد خلاص شوید. خدمات اپیلاسیون در منزل مجموعه هماناز در شهرهای تهران، کرج و کرمان به شما بانوان محترم ارائه می‌شود. همچنین هماناز کلیه‌ی خدمات آرایشگری بانوان شامل کراتینه، رنگ و مش، میکاپ، شینیون و… را در منزل ارائه می‌دهد. برای رزرو نوبت تلفنی کافی است روی دکمه «رزرو نوبت» کلیک کنید و به‌صورت تلفنی برای روز و ساعت دل‌خواه‌تان نوبت بگیرید.

 • خدمات با کیفیت بالا
 • بدون عوارض جانبی
 • مواد با کیفیت و اصل
 • آرایشگران متخصص

زیبایی اتفاقی نیست

بهترین و عالی ترین خدمات

_

از بچگی موفرفری صدایم می‌کردند. آن‌وقت‌ها چیز خوبی بود و بامزه‌ام می‌کرد. اما وقتی بزرگ‌تر شدم، کارم خیلی سخت شد. هربار که می‌خواستم به مهمانی بروم، کلی زمان می‌گذاشتم تا بتوانم موهایم را صاف کنم و مدل بدهم. آخرش هم سشوار تا مرز سوختن پیش می‌رفت و آن‌قدر دیر می‌شد که همه کلافه می‌شدند. حتی بعد از ازدواج و بچه‌دارشدن هم همین آش و همین کاسه ادامه داشت. هزار بار به ذهنم رسیده بود که موهایم را کراتینه کنم و هربار این‌همه برای سشوارکشیدن و مدل‌دادن اذیت نشوم. اما مگر می‌شد چند ساعت ناقابل وقت بگذارم و برای کراتینه بروم آرایشگاه؟ صبح تا بعدازظهر سر کار بودم و بعدازظهر تا آخر شب هم مشغول بچه‌داری. تا این‌که یکی از دوست‌هایم کراتینه در منزل هماناز را معرفی کرد.
او هم هزارتا گرفتاری داشت و نمی‌توانست برای رنگ‌کردن موهایش برود سالن بیرون. آرایشگر آمده بود خانه‌اش و موهایش را با همان قیمت بیرون رنگ کرده بود. خیلی راضی بود و دقیقا همان رنگی درآمده بود که دلش می‌خواست. چند ماه پیش من هم سفارش دادم و آرایشگر هماناز سریع و به‌موقع آمد خانه‌ام. حالا چند ماهی است که توی آینه به صافی و لختی موهایم نگاه می‌کنم و ذوق می‌کنم. مهم‌تر از آن، سشوار خانه‌مان نفس راحتی می‌کشد و برای مهمانی‌رفتن زودتر از همه حاضر می‌شوم. فقط یک ناراحتی ته دلم مانده؛ این‌که کاش زودتر با هماناز آشنا شده بودم.
راستی، اگر می‌خواهید از نکات مهم کراتینه، مدل‌های مختلف و مراقبت‌های قبل و بعد آن باخبر شوید، ادامه‌ی این نوشته را از دست ندهید.

49گواهینامه دریافتی
27جایزه دریافتی
80مشتری راضی

آیا برای حس زیبایی و ظرافت آماده اید؟

همین الان نوبت خود را رزرو کنید !

تمام آنچه که باید در خصوص خدمات اپیلاسیون بدانید

اصولا رسیدن به زیبایی یکی از خواسته‌های همیشگی بشر بوده است. در این میان بانوان همیشه برای رسیدن به زیبایی هرچه بیشتر تمام راه‌های ممکن را امتحان کرده‌اند. یکی از راه‌های رسیدن به زیبایی بیشتر، از میان ‌بردن موهای زائد بدن است. برای از بین‌ بردن موهای زائد روش‌ها و شیوه‌های مختلفی موجود است. از انواع لیزر گرفته تا تیغ و ژیلت. اما در این میان یک روش از سایر روش‌های دیگر مناسب‌تر است؛ اپیلاسیون. شما یا می‌توانید خودتان اپیلاسیون انجام دهید یا می‌توانید از خدمات اپیلاسیون آرایشگاه‌ها استفاده کنید.

اپیلاسیون چیست؟

اگر بخواهیم خیلی ساده به این سوال پاسخ دهیم، باید گفت که اپیلاسیون یکی از راه‌های از بین ‌بردن و حذف کردن موهای زائد بدن است. در این روش مو به‌ صورت فیزیکی و از قسمت ریشه، از سطح پوست خارج می‌شود. اپیلاسیون در مقابل سایر راه‌هایی که در مقابل خودش دارد مانند لیزر، تیغ، ژیلت و… بهتر است. دلیل آن هم این است که بعد از انجام اپیلاسیون، پوست شما شفاف‌تر و صاف‌تر خواهد بود. البته باید اشاره کرد که اپیلاسیون به کمک یک موم یا وکس قابل انجام است.

به این موم یا وکسی که برای انجام خدمات اپیلاسیون از آن استفاده می‌کنند، ابزارهای اپیلاسیون گفته می‌شود. انجام اپیلاسیون نیاز به دانش و مهارت دارد. به همین منظور برخی ترجیح می‌دهند که این کار را در سالن‌های آرایش انجام دهند و یا اینکه یک آرایشگر در منزل تهیه کنند و او این کار را برای آن‌ها در منزل انجام دهد. با وجود فراگیر شدن ویروس کرونا و همچنین بهداشتی بودن هرچه بیشتر این روش، به‌ کارگیری یک آرایشگر در منزل جدیدا در بین بانوان رواج زیادی پیدا کرده است.

 

اپیلاسیون یکی از روش‌های حذف موهای زائد بدن است

اپیلاسیون یکی از روش‌های حذف موهای زائد بدن است

اپیلاسیون به چه شیوه‌ای انجام می‌شود؟

برای اینکه اپیلاسیون را خودتان در منزل انجام دهید باید با نحوه انجام این کار آشنایی داشته باشید. همان‌طور که اشاره کردیم، برای انجام اپیلاسیون نیاز است که شما از موم یا وکس استفاده کنید. در اولین مرحله سطح پوستتان را خشک کنید ولی آن را نشویید. باید بدانید که چربی‌های پوست شما می‌توانند به‌ عنوان یک مانع بین پوست و موم قرار بگیرند و از کشیده شدن پوست شما جلوگیری کنند. حتی اگر قبل از انجام اپیلاسیون دوش گرفته‌اید، می‌توانید از کمی پودر تالک استفاده کنید.

در مرحله بعد باید مقداری ماده چسبناک مانند وکس را بر روی قسمتی از پوست خودتان که می‌خواهید موهای آن را حذف کنید، بکشید. در این قسمت باید از یک نوار مخصوص استفاده کنید. این نوار را دقیقا روی ماده چسبناک ریخته‌شده بر روی پوست بیندازید.

تا بدین جای اپیلاسیون، به نظر کار سختی نمی‌آید. اهمیت انجام اپیلاسیون در مرحله بعد، یعنی مرحله کشیدن نوار مخصوص است. باید این نوار را به‌ سرعت و یک‌باره و در جهت و زاویه مناسب بکشید. اگر می‌گوییم که انجام و خدمات اپیلاسیون نیاز به دانش و مهارت دارد، دقیقا در این نقطه خودش را نشان می‌دهد. یک آرایشگر یا یک اپیلاسیون‌کار ماهر دقیقا می‌داند که نوار را در چه زاویه‌ای، با چه سرعتی و به شیوه‌ای بکشد که تمام موهای زائد از ریشه جدا شوند.

از آن جایی که موهای زائد بدن از ریشه جدا می‌شوند، پوست در نهایت شفاف و صاف خواهد بود. از سوی دیگر به دلیل جدا شدن مو از ریشه، رشد مجدد آن نیاز به زمان بیشتری دارد زیرا باید در زیر پوست، ریشه مو به‌ صورت مجدد رشد کند. در نهایت نیز انجام اپیلاسیون باعث می‌شود که پوست شما سفیدتر به نظر بیاید.

آیا انجام اپیلاسیون درد دارد؟

با کمال تاسف باید بگوییم که بله، انجام اپیلاسیون درد دارد. اما نترسید! این درد به آن حدی که فکرش را می‌کنید نیست! تازه باید بدانید بعد از چندین بار اپیلاسیون کردن، درد آن هم کاهش پیدا می‌کند. از سوی دیگر باید به چند نکته در خصوص انجام اپیلاسیون و درد آن دقت داشته باشید:

 • اپیلاسیون به‌ صورت سریع انجام می‌شود، پس درد آن نیز طولانی نخواهد بود و به‌ هیچ‌وجه شما را اذیت نمی‌کند.
 • اگر درد انجام و خدمات اپیلاسیون بیش از اندازه بود، هیچ‌کس بعد از یک‌بار انجام‌دادن دیگر سراغ آن نمی‌رفت. ولی می‌بینیم که هرروزه تعداد زیادی برای انجام اپیلاسیون یا به آرایشگاه رفته یا آرایشگر در منزل استخدام می‌کنند.
 • همان‌طور که اشاره کردیم، انجام اپیلاسیون نیازمند یک دانش و مهارت است. یک آرایشگر ماهر می‌داند که نوار اپیلاسیون را به چه صورت و با چه زاویه‌ای بکشید تا کم‌ترین درد را برای فرد ایجاد کند.
 • زمانی که شما اپیلاسیون و روش‌های مختلف رفع موهای زائد را انجام دهید، رفته‌رفته ریشه موها ضعیف‌تر شده و درد انجام اپیلاسیون کاهش پیدا می‌کند.

پس اگر کسی برای شما خاطره‌های دردناک از انجام اپیلاسیون را تعریف کرد، مطمئنا یا اپیلاسیون را به‌ خوبی انجام نداده و یا اینکه آرایشگر او، فردی ناشی و نابلد بوده است!

 

مزایای استفاده از خدمات اپیلاسیون در مقایسه با سایر روش‌های موزدایی

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، اپیلاسیون تنها یکی از روش‌های حذف موهای زائد بدن است. استفاده از لیزر، تیغ، کرم‌ها و پودرهای مو بر، ژیلت و… نیز سایر این روش‌ها هستند. اما باید بدانید که مزایای انجام اپیلاسیون در برابر سایر این روش‌ها چیست؟ در ادامه به برخی از مهم‌ترین این مزایا اشاره خواهیم کرد:

 • هنگامی‌که شما از اپیلاسیون برای رفع موهای بدنتان استفاده می‌کنید، زمان بیشتری طول می‌کشد تا مجددا مو رشد کند. پس دوام بیشتر این روش یکی از مهم‌ترین مزایای آن است. به‌ صورت معمول موها 4 هفته بعد از انجام اپیلاسیون رشد خواهند کرد.
 • اگر شما بتوانید اپیلاسیون را به ‌صورت کاملا حرفه‌ای و اصولی انجام دهید، مو از ریشه و به‌ صورت کامل خارج خواهد شد. این امر موجب می‌گردد تا دیگر موهای زیرپوستی مجالی برای رشد پیدا نکنند. درصورتی‌که اگر برای رفع مو از تیغ استفاده کنید، به‌ سرعت موهای زیرپوستی شما رشد می‌کنند.
 • در انجام اپیلاسیون از مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود. پس برای پوست شما خطر بسیار کمتری نسبت به روش‌هایی که از مواد شیمیایی استفاده می‌کنند، دارد.
 • اگر شما از ژیلت و یا تیغ استفاده کنید، امکان دارد که به‌ مرور زمان موهای شما ضخیم‌تر شوند. ولی اگر از اپیلاسیون استفاده کنید، نه‌تنها مو ضخیم‌تر نمی‌شود بلکه ضعیف‌تر از قبل خواهد شد.
 • انجام خدمات اپیلاسیون در مقایسه با سایر روش‌های موزدایی، هزینه‌های کمتری دارد.
 • خدمات مختلف اپیلاسیون مانند اپیلاسیون گودی کمر، اپیلاسیون دست، اپیلاسیون پا و… سریع‌تر از سایر روش‌ها، موزدایی را انجام می‌دهد.
 • شما به‌ سادگی در این روش می‌توانید انتخاب کنید که کدام قسمت از بدنتان را می‌خواهید تمیز کنید. در واقع قدرت کنترل اپیلاسیون بالا بوده در حدی که آرایشگران خبره به کمک آن می‌توانند به ابروها نیز فرم دهند.

چرا باید از خدمات اپیلاسیون در منزل هماناز استفاده کنیم؟

چند وقتی می‌شود که ویروس کرونا جامعه و مشاغل را درگیر کرده است. در این میان برخی از مشاغل در مقایسه با برخی دیگر با محدودیت‌های بیشتری مواجه شدند. یکی از مهم‌ترین این مشاغل، آرایشگری بانوان بود. از آنجایی که سلامت بانوان برای هماناز بسیار اهمیت دارد، می‌توانید در زمان حضور کرونا و حتی با اعمال محدودیت‌های مختلف باز هم از خدمات اپیلاسیون هماناز استفاده کنید.

یکی از این خدمات ارائه آرایشگر در منزل است. شما می‌توانید با استفاده از آرایشگاه هماناز، یک آرایشگر خبره را برای انجام تمامی اعمال اپیلاسیون به منزل خودتان ببرید. حتی اگر خواستید می‌توانید از خدمات آرایشگاه وی آی پی (VIP) نیز استفاده کنید. در این صورت هماناز یک سالن آرایشگری اختصاصی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا با خیال راحت دست به اپیلاسیون بزنید.

همان‌طور که اشاره کردیم، در انجام خدمات اپیلاسیون آرایشگر ماهر و خبره حرفه اول را می‌زند. هماناز با در اختیار داشتن آرایشگران مجرب و با سابقه، بهترین تجربه انجام اپیلاسیون را به شما هدیه می‌دهد. کافی است تا با شماره‌های ما تماس گرفته تا دراسرع ‌وقت به شما نوبت‌ دهیم.

 

به کمک اپیلاسیون می‌توانید به پوستی شفاف برسید

به کمک اپیلاسیون می‌توانید به پوستی شفاف برسید

نکات مهم در تجربه اول اپیلاسیون

اگر اولین‌بار است که می‌خواهید اپیلاسیون را تجربه کنید، لازم است که یک سری از نکات را مدنظر داشته باشید تا علاوه بر بهبود تاثیرگذاری اپیلاسیون، درد کمتری را هم تجربه کنید.

 • اگر امکانش برای شما مهیاست، قبل از اولین جلسه اپیلاسیون خود از سطح پوستتان لایه‌برداری کنید. لایه‌برداری از سطح پوست باعث می‌شود که موها رشد بهتری داشته باشند و همچنین در زمان اپیلاسیون، بهتر از پوست جدا شوند. بدین صورت می‌توانید از درد اپیلاسیون بکاهید.
 • آب زیاد بنوشید! سعی کنید تا چند روز قبل از انجام اولین جلسه اپیلاسیون، حسابی بدن خودتان را هیدراته کنید. نوشیدن میزان کافی آب می‌تواند باعث آبرسانی هرچه بهتر سطح پوست شما شود. هنگامی ‌که برای سطح پوست خود آبرسانی لازم را انجام دهید، موهای زائد راحت‌تر و با سرعت بهتری جدا می‌شوند.
 • اجازه دهید موهای شما رشد داشته باشند! برخی از افراد تصور می‌کنند که تا موهای زائدی مشاهده کردند، باید سریعا از خدمات اپیلاسیون استفاده کنند. در صورتی ‌که اگر می‌خواهید هم بهترین نتیجه را از انجام اپیلاسیون بگیرید و هم درد کمتری را تجربه کنید، اجازه دهید تا موهای شما کمی رشد داشته باشند. به ‌صورت معمول پیشنهاد می‌شود که بین 3 تا 5 میلی‌متر، یعنی به‌ اندازه یک برنج، رشد داشته باشند.
 • بانوان دقت داشته باشند که جلسه اپیلاسیون خودشان را دور از زمان عادت ماهیانه‌شان تجربه کنند. مخصوصا اگر جلسه اول آن‌ها باشد. اگر در زمان عادت ماهانه برای انجام اپیلاسیون مراجعه کنید، احتمال اذیت شدن شما بیشتر است.

انواع مختلف اپیلاسیون با وکس

یکی از ابزارها و مواد چسبنده برای انجام اپیلاسیون وکس‌ها هستند. می‌توان از وکس‌ها به‌ صورت وکس داغ و وکس سرد برای انجام اپیلاسیون استفاده کرد. هرکدام از این روش‌ها دارای مزایا و معایبی است که به ‌صورت کامل در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

اپیلاسیون به ‌وسیله وکس داغ

به ‌صورت کلی می‌توان اپیلاسیون به کمک وکس داغ را متداول‌ترین روش اپیلاسیون معرفی کرد که هم‌اکنون مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش باید در ابتدا وکس را داغ کنید. معمولا بین 10 تا 15 دقیقه برای گرم کردن و رساندن وکس به دمای 40 تا 50 درجه کفایت می‌کند. در مرحله بعد باید موم را به‌ وسیله یک کاردک بر روی سطحی از بدنتان که می‌خواهید بریزید.

همین‌جا جا دارد اشاره کنیم، کاردک همان چوبی است که شکلی شبیه به چوب بستنی دارد و حتما باید به ‌صورت یک‌بار مصرف مورد استفاده قرار بگیرد. نکته بعدی در این مرحله این است که باید موم را به کمک کاردک در جهت رویش موی بدن بر روی پوست بکشید. زمانی که وکس داغ می‌شود می‌تواند به‌ خوبی بر روی پوست حرکت کند و با مو آمیخته گردد. در نهایت نیز زمانی که سرد شود، به‌ سرعت به موها می‌چسبد.

حال به مهم‌ترین مرحله اپیلاسیون رسیدیم. مرحله کشیدن نوار! در این مرحله باید نوار را به‌ سرعت، یک‌باره و در جهت صحیح محکم بکشید. این جهت باید خلاف جهت رویش مو باشد. وکسی که سرد شده و به موی زائد چسبیده است، باعث کنده شدن مو از ریشه آن خواهد شد.

 

اپیلاسیون با وکس داغ یکی از راه‌های اپیلاسیون با وکس است

اپیلاسیون با وکس داغ یکی از راه‌های اپیلاسیون با وکس است

مزایا و معایب استفاده از وکس داغ

از مهم‌ترین مزایایی که استفاده از روش اپیلاسیون به کمک وکس داغ دارد می‌توان به کیفیت بالای آن اشاره کرد. به همان صورت که پیش‌تر اشاره کردیم، وکس داغ به‌ خوبی با مو آمیخته شده و می‌تواند به مو بچسبد. از دیگر مزیت‌های استفاده از این روش در مقایسه با روش دیگر یعنی وکس سرد، می‌توان به این مورد اشاره کرد که روش اپیلاسیون با وکس داغ حتی موهای زائد کوتاه را هم از ریشه جدا خواهد کرد.

اما این روش در مقایسه با روش وکس سرد نیازمند زمان بیشتری برای اجرا عملیات اپیلاسیون است. در استفاده از خدمات اپیلاسیون وکس داغ، شما باید به‌ خوبی اجازه دهید تا وکس خنک شود و بعد نسبت به جداکردن نوار اقدام کنید. یکی دیگر از معایبی که این روش می‌تواند داشته باشد، می‌توان به استفاده از آن برای موضع‌های کوچک‌تر اشاره کرد. به‌ صورت کلی وکس داغ کنترل بیشتری را به شما می‌دهد ولی استفاده از آن برای قسمت‌های زیادی از سطح بدن سخت خواهد بود.

اپیلاسیون به کمک وکس سرد

یکی دیگر از خدمات اپیلاسیون که می‌توانید به کمک آرایشگر در منزل آن را تجربه کنید و یا به آرایشگاه خصوصی و VIP هماناز مراجعه کنید، استفاده از اپیلاسیون به کمک وکس سرد است. تفاوت این روش با روش وکس داغ در این است که قبلا ماده چسبناک یا همان وکس، بر روی نوارها چسبانده شده است. به این ترکیب پد اپیلاسیون گفته می‌شود.

برای افرادی که می‌خواهند اپیلاسیون بیکینی، اپیلاسیون پا، اپیلاسیون دست، اپیلاسیون گودی کمر و… را در خانه تجربه کنند، این روش یک روش مناسب است. شما تنها کافی است تا این نوارهای آماده را از فروشگاه‌های آرایشی و بهداشتی و یا داروخانه‌ها خریداری کنید. سپس نوار را بر روی محل مورد نظر خود قرار داده و بعد با سرعت آن را جدا‌ کنید.

مزایا و معایب استفاده از وکس سرد

از مهم‌ترین مزیت استفاده از این روش در مقایسه با روش وکس گرم، سرعت بیشتر، قیمت پایین‌تر و روش انجام ساده‌تر آن است. اما در مقابل این مزایا، معایبی هم وجود دارد. استفاده از وکس سرد در مقایسه با وکس گرم، کیفیت انجام کار پایین‌تری دارد. از سوی دیگر بعد از کشیدن نوار، احتمال دارد که مقداری از مواد چسبنده بر روی پوست باقی بماند.

 همچنین چون در این روش وکس به‌ خوبی با موی بدن آمیخته نمی‌شود، نمی‌تواند موهای بدن را از ریشه جدا کند. در نتیجه احتمال رشد موهای زیرپوستی در روش وکس سرد بیشتر از روش وکس گرم وجود دارد.

بعد از انجام اپیلاسیون چقدر طول می‌کشد تا مو مجددا رشد کند؟

پاسخ به این سوال برای یک فرد تا یک فرد دیگر و از اپیلاسیون یک قسمت بدن تا اپیلاسیون قسمت دیگری از بدن، متفاوت است. این مدت ‌زمان به ناحیه‌ای از بدن که خدمات اپیلاسیون بر روی آن انجام شده و همچنین سرعت رشد موهای بدن در آن ناحیه بستگی دارد. برای مثال موی پا ممکن است به یک سرعت در همه نقاط پا رشد نکند و یا از سایر نقاط بدن دیرتر رشد کند. عوامل مختلفی هستند که می‌توانند بر رویش مو بعد از اپیلاسیون تاثیر بگذارند.

سن، فصل، میزان ترشح هورمون‌های بدن، ژنتیک و جنسیت از مهم‌ترین عواملی هستند که باعث تغییر سرعت رشد مو در افراد می‌شوند. به ‌صورت کلی رشد موی بدن خانم‌های جوان، در مقایسه با خانم‌های مسن‌تر بیشتر است. البته نوع موم و یا وکسی که به کمک آن اپیلاسیون را انجام می‌دهید هم می‌تواند بر روی سرعت رشد مجدد موها تاثیر بگذارد. برای اینکه بدانید سرعت رشد مو در بدن شما چقدر است، کافی است بعد از یک ‌بار انجام اپیلاسیون محاسبه کنید چقدر طول می‌کشد تا مجددا به اپیلاسیون نیاز داشته باشید.

 

اپیلاسیون ابرو باید توسط یک آرایشگر ماهر انجام شود

هزینه انجام اپیلاسیون چقدر می‌شود؟

یکی از دغدغه‌های بانوان، محاسبه هزینه‌های انجام خدمات اپیلاسیون است. هزینه‌های انجام اپیلاسیون به دلیل تفاوت‌های بسیار زیادی که در حجم و میزان ضخامت موهای افراد دارد، می‌تواند بسیار متفاوت باشد. از سوی دیگر بسته به اینکه شما چه نوع خدمات اپیلاسیون را سفارش دهید، آرایشگر در منزل یا اپیلاسیون در آرایشگاه، دائمی یا موقتی بودن اپیلاسیون و… می‌توان باعث بالا یا پایین رفتن هزینه‌های شما شود. کاملا طبیعی خواهد بود اگر بگوییم که هزینه اپیلاسیون دائم، بیشتر از اپیلاسیون موقت است.

منظور از اپیلاسیون دائم استفاده از روش اپیلاسیون با لیزر و منظور از اپیلاسیون موقت، استفاده از اپیلاسیون با موم و وکس و… است. در ادامه به مهم‌ترین عواملی که می‌توانند بر روی قیمت و هزینه نهایی اپیلاسیون تاثیرگذار باشند، اشاره خواهیم کرد.

 • ناحیه مورد نظر برای انجام اپیلاسیون

یکی از فاکتورهای مهم موثر بر هزینه اپیلاسیون، ناحیة مورد نظر جهت انجام اپیلاسیون است. علاوه بر ناحیه، مساحت ناحیه‌ای که می‌خواهید اپیلاسیون کنید نیز بسیار حائز اهمیت است. برای مثال اپیلاسیون بیکینی، اپیلاسیون دست، اپیلاسیون پا، اپیلاسیون زیربغل، اپیلاسیون گودی کمر و… هرکدام بسته به مساحت و ناحیه‌ای که اپیلاسیون می‌شوند، هزینه‌های مختلفی دارند.

 • نوع موم مورد استفاده در اپیلاسیون

یکی دیگر از موارد مهم در تعیین هزینه نهایی خدمات اپیلاسیون، نوع مواد و متریالی است که برای انجام اپیلاسیون تهیه می‌کنید. برای مثال می‌توانید دست به خرید موم‌های گیاهی، موم‌های ذغالی، موم‌های شکلاتی و توت‌فرنگی و… بزنید. هرکدام از این موم‌ها دارای هزینه‌های مختلفی هستند که در نهایت بر روی قیمت نهایی اپیلاسیون تاثیرگذار است. از سوی دیگر خارجی و یا ایرانی بودن موم نیز می‌تواند بر روی قیمت آن تاثیر بگذارد.

 • محل انجام اپیلاسیون

مسلما اگر شما اپیلاسیون را در خانه و خودتان انجام دهید، تنها باید هزینه خرید مواد و متریال را پرداخت کنید و قیمت نهایی اپیلاسیون کاهش پیدا می‌کند. برخی علاقه دارند از خدمات آرایشگر در منزل استفاده کنند و برخی دیگر برای انجام اپیلاسیون به آرایشگاه مراجعه می‌کنند. هرکدام از این محل‌ها، می‌تواند بر روی قیمت اپیلاسیون تاثیر مستقیمی بگذارند. مثلا در چه آرایشگاهی می‌خواهید اپیلاسیون کنید، محل قرارگیری آرایشگاه کجاست؟ آرایشگر شما کیست؟ و …

 

مواد چسبنده مانند وکس یا موم یکی از ابزار اپیلاسیون است

نکاتی که قبل از انجام اپیلاسیون باید بدانید!

 • حواستان باشد که انجام لایه‌برداری می‌تواند از درد و ناراحتی اپیلاسیون بکاهد. پس بهتر است که قبل از انجام اپیلاسیون لایه‌برداری پوست را انجام دهید.
 • یادتان باشد تا اندازه موهای شما به حد کافی رشد نکرده باشد، بهتر است اپیلاسیون نکنید. زیرا مو به‌ خوبی به موم نچسبیده و به‌ درستی جدا نخواهد شد.
 • اگر در دوران عادت ماهیانه خود هستید، اجازه دهید این دوران عبور کند و سپس برای دریافت خدمات اپیلاسیون اقدام کنید.
 • اگر به‌ تازگی دوش گرفتید، بهتر است قبل از اپیلاسیون کمی پودر بچه به پوست خود بزنید. فراموش نکنید چربی پوست یا پودر بچه می‌تواند از ناراحتی و درد اپیلاسیون بکاهد.
 • اگر پوست شما بسیار حساس است، می‌توانید از کرم یا اسپری‌های بی‌حس‌کننده نیز کمک بگیرید.
 • می‌توانید برای باز شدن هرچه بهتر منافذ پوست، دوش آب گرم بگیرید.
 • اگر وقت و انرژی داشتید، قبل از دریافت خدمات اپیلاسیون کمی حرکت کششی تمرین کنید! این کار می‌تواند از میزان درد شما بکاهد.

 

اپیلاسیون موهای سینه در بین آقایان رواج دارد

نکاتی که در حین انجام اپیلاسیون باید بدانید

 • اگر دریافت خدمات اپیلاسیون را به یک آرایشگر یا اپیلاسیون‌کار سپرده‌اید، حتما مطمئن شوید که علاوه بر مهارت کافی، اصول بهداشتی را هم به‌ خوبی رعایت کند. در زمان اپیلاسیون پوست حساس شده و به دلیل باز شدن منافذ پوست، امکان ورود انواع باکتری و میکروب وجود دارد.
 • حتما پارچه یا نوار و همچنین کاردکی که برای انجام اپیلاسیون استفاده می‌کند، یک‌بار مصرف باشد.
 • اگر در حین کار متوجه شدید که مقداری از موهای شما باقی‌مانده و می‌خواهید تا با موچین آن‌ها را برطرف کنید، حتما موچین را با الکل ضدعفونی کنید.
 • موم را در جهت رویش مو بریزید و نوار را در خلاف جهت رویش مو بکشید.
 • قبل از اینکه موم را بر روی پوست خود بریزید، حتما از میزان دمای آن مطمئن شوید. در برخی از موارد آرایشگر تحمل نکرده و موم داغ را بر روی پوست مشتری ریخته و باعث آسیب رساندن به سطح پوست او شده است.
 • هر بار که موم و نوار را بر روی پوست قرار می‌دهید این کار را با صبر و حوصله بیشتر انجام دهید تا نتیجه بهتری بگیرید.
 • بهتر است یک ناحیه از پوست را دو بار پشت‌سرهم اپیلاسیون نکنید. با همان یک‌بار اپیلاسیون هم پوست حسابی نازک و حساس خواهد شد.

نکاتی که بعد از انجام اپیلاسیون باید بدانید

 • بهتر است بعد از انجام اپیلاسیون دوش بگیرید.
 • بعد از انجام اپیلاسیون سعی کنید پوست خودتان را مرطوب کنید.
 • اگر باقی‌مانده‌ای از موم بر روی پوست خود مشاهده کردید، آن را با روغن مخصوص اپیلاسیون برطرف کنید.
 • در زمانی که به آرایشگاه مراجعه می‌کنید، لباس گشاد و نخی بپوشید. بعد از دریافت خدمات اپیلاسیون پوست شما حساس است و باید از پوشیدن لباس‌های چسبان و تنگ دوری کنید.
 • توصیه می‌شود بعد از انجام اپیلاسیون تا حدود یک روز به استخر مراجعه نکنید. احتمال ورود باکتری و عفونت به بدن شما در این حالت بالاست.
 •  

نوع مواد اپیلاسیون می‌تواند بر روی قیمت آن تاثیر بگذارد

چه ناحیه‌هایی از بدن اپیلاسیون می‌شوند؟

باید بدانید که قسمت‌های مختلفی از سطح بدن را می‌توان به کمک انواع خدمات اپیلاسیون موزدایی کرد. از مهم‌ترین این قسمت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اپیلاسیون صورت

برای انجام این کار از کیت‌های خصوص این اپیلاسیون استفاده کنید. این کیت معمولا با کیت‌های زیربغل و پاها متفاوت هستند.

 • اپیلاسیون پشت لب

موهایی که در بالای لب رشد می‌کنند را نمی‌توان در یک مرحله با اپیلاسیون برطرف کرد. پس نیازمند دو مرحله است.

 • اپیلاسیون ابرو

از آن جایی که ابرو نقش بسیار مهمی در زیبایی چهره دارد، بهتر است این کار توسط خود شما انجام نشود. اپیلاسیون ابرو را به یک اپیلاسیون کار ماهر بسپارید.

 • اپیلاسیون پا

یکی از متداول‌ترین محل‌های بدن که هم بانوان و هم آقایان برای انجام آن مشتاق هستند، اپیلاسیون پاست. برای انجام اپیلاسیون این ناحیه می‌توانید از کیت‌های معمولی استفاده کنید.

 • اپیلاسیون دست

یکی دیگر از جاهایی که هم توسط آقایان و هم توسط بانوان اپیلاسیون می‌شود، اپیلاسیون دست است.

 • اپیلاسیون زیر بغل

از آن‌ جهت که موهای زیربغل در دو جهت متفاوت رشد می‌کنند، اپیلاسیون زیربغل نیز باید در دو مرحله انجام شود.

 • اپیلاسیون بیکینی

اپیلاسیون بیکینی از آن اپیلاسیون‌هایی است که باید توسط یک اپیلاسیون‌کار ماهر انجام شود.

 • اپیلاسیون گودی کمر

گودی کمر نیز از مکان‌هایی در بدن است که هم آقایان و هم بانوان برای انجام اپیلاسیون آن اقدام می‌کنند.

خدمات اپیلاسیون هماناز

همان‌طور که اشاره کردیم یکی از راه‌هایی که می‌تواند میزان درد اپیلاسیون را کاهش دهد، انجام صحیح و درست کشیدن نوار اپیلاسیون است. هرچقدر آرایشگر یا اپیلاسیون‌کار ماهرتر باشد، نوار بهتر کشیده شده و درد کمتری ایجاد می‌کند. هماناز با در اختیار داشتن بهترین اپیلاسیون‌کارها، آماده خدمت‌رسانی به ‌تمامی بانوان عزیز است. شما می‌توانید از خدمات آرایشگر در منزل هماناز استفاده کنید و در خانه خودتان و با خیالی آسوده، اپیلاسیون خود را انجام دهید.

همچنین می‌توانید از سالن هماناز به‌ صورت کاملا اختصاصی و وی آی پی (VIP) استفاده کنید. برای دریافت نوبت جهت دریافت خدمات اپیلاسیون، می‌توانید با شماره‌های ما تماس بگیرید. ما تجربه یک اپیلاسیون راحت را برای شما به ارمغان خواهیم آورد.

نتیجه‌گیری

یکی از راه‌های از بین ‌بردن موهای زائد بدن، انجام اپیلاسیون است. اپیلاسیون علاوه بر اینکه در میان بانوان طرفداران زیادی دارد، توسط آقایان هم انجام می‌شود. در این روش باید ابتدا مقداری ماده چسبنده بر روی سطح مورد نظر بریزید و بعد از قراردادن نوار، آن را سریعا در جهت خلاف رویش مو بکشید. اپیلاسیون در دو نوع موم داغ و موم سرد قابل انجام است. عوامل مختلفی هم می‌تواند بر روی قیمت اپیلاسیون تاثیر بگذارد. عواملی مانند سطح مورد نظر، مساحت مورد نظر، نوع مواد اپیلاسیون و… .